Як вибрати графопобудовник

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 28.10.2015 в 14:30.
Як вибрати графопобудовник

Потреби розміщення зовнішньої реклами в містах ростуть, а тому й широкоформатний друк, стає все більш затребуваним. Якісне відображення картинки стало можливим завдяки використанню графопобудовників (англ. Plotter, рос. плоттеры.) (широкоформатних принтерів), що дозволяють отримати зображення великого формату порівнянне за якістю з фотографією.

Якщо ви спеціалізуєтесь на виготовленні зовнішньої реклами, у великій кількості відтворюйте архітектурні плани, всілякі ділові схеми, географічні та інші карти, то покупка графопобудовника стане для вас вигідним вкладенням. Що слід з’ясувати перед покупкою?

Спочатку потрібно визначитися з видом потрібного обладнання — вибрати роликовий або планшетний графопобудовник. Перші прокручують папір під друкуючим елементом (пером), другі ж переміщують цей елемент через всю поверхню розміщеного горизонтально листа.

Роздільна здатність визначає якість

Для того, щоб зображення широкоформатного друку було високої якості, досить забезпечувати роздільну здатність в 80-150 пікселів (dpi). Будь-який сучасний графопобудовник здатний забезпечити таку якість.

Пам’ятайте про те, що якість продукції, що виготовляється не надто зміниться при використанні принтерів з більшою роздільною здатністю. Однак більш потужний апарат, налаштований на потрібний параметр, уповільнить продуктивність — чим вище роздільна здатність, тим довше буде друкуватись картинка. А якщо різниці не видно, навіщо платити більше?

Колірна палітра

Графопобудовник визначає реалістичність зображення на печатці (у системах RGB і CMYK). Кольорові принтери використовують чорний, блакитний, пурпурний і жовтий кольори. Їх можуть доповнювати світлі відтінки блакитного і пурпурного, а також інших відтінків. Якщо вам не вистачає якогось кольору (скажімо, білого) завжди можна придбати додатковий картридж.

Вибір фарби

Графопобудовники використовують водні або пігментні чорнила. Слід звернути увагу на те, що останні використовуються для створення інтер’єрної продукції і не годяться для зовнішнього використання. Якщо ви збираєтеся виготовляти зовнішню рекламу, слід купувати широкоформатний принтер зі спеціальною фарбою.

Подача чорнила

Може бути безперервною (СНПЧ) або порціонною (СППЧ). В системі СНПЧ чорнило подаються в друкуючу головку безпосередньо з об’ємних резервуарів, що виключає переривання процесу друку на технічне обслуговування агрегату. Порційна подача здійснюється з картриджів, що змушує оператора зупиняти друк, як тільки закінчиться фарба в якому-небудь з них. Це не тільки гальмує робочий процес, але і може негативно позначитися на кінцевому зображенні.

Ширина поля

Максимальна ширина друкованого носія визначає розміри готового зображення. Для потреб зовнішньої реклами оптимальний розмір поля — від трьох метрів. Так можна виготовити цільну картинку, без склеювання щитів.

Ціна питання

Вам слід виходити при виборі графопобудовника з виробничих цілей і підрахунку собівартості друку одного знімка. Чим вище технічні характеристики, тим вище ціна. Модель з мінімальними технічними параметрами обійдеться приблизно в п’ятнадцять тисяч гривень, більш просунута — в п’ятдесят и більше.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022