10 фактів про Microsoft, яких ви напевно не знали до сьогоднішнього дня
Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 28.10.2015 в 21:41.До дня народження найбагатшої людини світу Білла Гейтса видання Rivnist.in.ua вирішило поділитися цікавими фактами з життя компанії, яку він створив. Microsoft вже багато років знаходиться на чолі списку успішних IТ-компаній, і, відповідно, її історія цікава для багатьох.
Після релізу самої першої версії операційної системи Windows дуже багато насмішок отримав той графічний інтерфейс, який був запропонований системою для PC-платформи. Само собою, сучасному користувачеві інтерфейс того часу може здатися смішним, а також дуже незручним у використанні. Проте в ті роки любителі командного рядка і DOS’а сміялися вже через один тільки факт відмови від звичного чорного екрану, поверх якого розташовується сірий текст, на користь якихось там вікон. Іноді свою неприязнь користувачі демонстрували, називаючи графічний інтерфейс WIMP-інтерфейсом (ця абревіатура утворена від слів Window, Icons, Mouse, Pointers). При цьому по-англійськи слово wimp означає «занудний».
У той день, коли акції компанії Microsoft вийшли вперше у вільний обіг, вартість однієї такої акції коштувала 21 долар. А ось по завершенню дня вартість акції налічувала вже 28 доларів. Після цього не варто дивуватися, що Білл Гейтс зміг стати одним з наймолодших мільярдерів у світі, які змогли заробити свій стан своїм розумом.
До виходу третьої версії ОС Windows, яка змогла провести саму справжню революцію на PC-платформі, Пол Аллен, компаньйон Білла Гейтса, серйозно захворів — у нього було виявлено онкологічне захворювання крові. Лікарям вдалося його вилікувати, але вони рекомендували йому впродовж декількох років вести щадний режим роботи. А це абсолютно не в’язалося з сильним зростанням компанії Microsoft, що вимагали серйозного вкладення часу і сил. І в підсумку саме хвороба, але ніяк не розбіжності з Гейтсом вплинула на рішення Аллена піти з компанії Microsoft.
Власне система MS-DOS була офіційно представлена компанією в 1981 році, проте російська версія даної системи з’явилася лише через дев’ять років. Але з іншого боку, це абсолютно не дивно, враховуючи значне відставання СРСР у сфері обчислювальної техніки. Російськомовна версія за рахунком була тринадцятою локалізацією даної операційної системи.
Конкуренція з ОС Linux, яка змогла за дуже короткий час після релізу серйозно потіснити Windows NT в сегменті серверів, була сильним випробуванням для компанії Microsoft. І, тим не менш, корпорація, яка не звикла капітулювати, вибрала випробуваний спосіб дії — почала атакувати ворога його ж зброєю. У результаті на світ з’явилася Microsoft Linux, яку деякі вважають легендою — однак вона дійсно існувала.
У середині дев’яностих років компанія Microsoft була чи не останньою компанією, яка почала займатися розробками для мережі інтернет, і за досить короткий термін вона зуміла переплюнути безліч інших фірм. Приміром, переважна більшість сучасних користувачів ПК навіть не знають слова «Netscape». Тоді як дана фірма перебувала в епіцентрі розвитку Web-технологій.
Якщо подивитися на війну Java і .NET — технологічну битву, розпочату компанією Microsoft, — то навряд чи можна повірити, що раніше існувала Microsoft Java. Сьогодні це сприймається як легенда, така ж, як Microsoft Linux, і тим не менш, Java-подібна мова для програмування існує і зараз. Тільки тепер вона називається по-іншому — J #.
Компанія Microsoft, як відомо, не дуже шанує антимонопольне законодавство. І дійсно, любити його цій корпорації немає за що — саме завдяки цьому законодавству компанія, заснована Гейтсом і Алленом, щорічно змушена виплачувати величезні суми штрафів. Корпорація також була помічена в застосуванні нечесних прийомів конкуренції — наприклад, для того щоб виправити статтю на «Вікіпедії» про один з файлових форматів компанії, вона спеціально найняла незалежного блогера.
Будь-який провал корпорація Microsoft цілком може звернути в серйозний фінансовий успіх. Можливо, не абсолютно кожен, але, принаймні, дуже багато своїх провалів вона точно звертає в успіх. Приміром, Windows Vista, за визнанням критиків, найбільш невдалий продукт Microsoft за останнє десятиліття, змогла підняти прибуток компанії на 48% у порівнянні з минулим роком.
Microsoft не робить великих помилок, що дозволяє їй протягом багатьох років залишатися в топі списку IT-компаній світу. Джоел Спольськи, знаменитий IT-аналітик, керівник компанією Fog Creek Software, вирішив проаналізувати списки найвідоміших IT-компаній в 1984-му і в 2001-му роках. І в цих списках був тільки один загальний учасник — Microsoft. Вже одне це є вражаючим досягненням.