Картриджі для принтерів: як правильно купити і не бути обманутим
Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 20.04.2016 в 11:21.Останнім часом на ринку друкарської техніки ми бачимо досить часто появу все нових моделей принтерів, багатофункціональних пристроїв (БФП) і цифрових друкарських машин (ЦДМ). Це пов’язано не тільки з новими вимогами сучасного документообігу, а й з впровадженням більш нових технологій у виробництво обладнання для друку, а також з розширенням функціоналу цього обладнання. Для більш простих і малопотужних друкуючих апаратів, орієнтованих або на домашнього користувача, або на малий офіс, властива взаємодія з мобільними пристроями, планшетами та смартфонами; а для машин корпоративного призначення, властиві висока продуктивність, надійність і можливість їх впровадження в інфраструктуру підприємства.
Як досить яскравий приклад останнього можна привести новинку, випущену компанією Konica Minolta, ЦПМ bizhub PRO 1100 — наступника моделі bizhub PRO 951. Причому попередня модель була випущена порівняно недавно. Проте, як було зазначено вище, нова модель відрізняється високою швидкістю друку до 100 сторінок А4 в хвилину, підвищеною надійністю, навіть при роботі з папером низької «газетної» якості, а також підвищеною ємністю лотків для паперу — в 9000 листів. Новий пристрій підтримує широкий спектр форматів друку від стандартної листівки до широкого формату друку SRA3 +. Нове програмне забезпечення з підтримкою Open API дозволяє не тільки інтегрувати ЦПМ в друкує інфраструктуру підприємства, але і створювати окремі додатки, орієнтовані на персонального замовника. Разом з тим, користувач повинен чітко розуміти, що працездатність друкувального обладнання, якість створюваних відбитків і безперебійна робота багато в чому залежить від витратних матеріалів — картриджів для принтерів.
Про витратні матеріали
Якщо говорити про це питання коротко, то користувачеві слід знати, що вітчизняний ринок витратних матеріалів є сегмент оригінальних картриджів, сегмент підробки і сегмент сумісних витратних компонент. Перший сегмент — це продукція вироблена тим же виробником, що і ваш пристрій. Відрізняються такі картриджі досить високою вартістю, оскільки виробники заробляють не на продажу друкарської техніки, а на наступних поставках витратних матеріалів до неї. Але, разом з тим, такі картриджі відрізняються високою надійністю; в тонері присутні тільки ті компоненти, температура плавлення яких ідеально підходить для лазерного друку; деталі картриджів стандартизовані і повністю відповідають нормам для матеріалів, використовуваних саме в тих принтерах і МФУ, для яких вони призначені.
Другий сегмент ринку найнебезпечніший. Він не тільки протизаконний, але і ще реалізує продукцію низької якості. Як правило, такі картриджі зібрані з б / у матеріалів уже використаних картриджів; містять низькопробний тонер механічного дроблення, а не хімічного синтезу, як в оригінальних витратних компонентах. Ціна такої продукції на 20-30% нижче ринкової ціни оригіналу. Щоб не натрапити на недобросовісних продавців, які ганятися за легкою здобиччю, варто купувати оригінальні витратні матеріали, у перевірених постачальників.
Третій сегмент — для тих, хто хоче заощадити і не втратити в якості. В даний час ринок сумісних картриджів досяг вже того рівня, коли якість оригіналу і сумісної продукції майже не відрізнити візуально. Правда сумісні картриджі також бувають досить різні. Треба вміти вибирати. Основним критерієм є завод або постачальник сумісної продукції. На багатьох заводах конвеєр складання працює до повного вироблення свого ресурсу, а інші заводи, періодично замінюють механізми складання картриджів на більш нові та вдосконалені. Слід також розуміти, що ціни у прямого постачальника сумісних витратних компонентів нижче, ніж у перекупників.