Грати чи ні в покемонів! Шкода чи користь від популярної гри

Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 29.07.2016 в 19:14.
Грати чи ні в покемонів! Шкода чи користь від популярної гри

Технологію гри вже з успіхом застосовують в будівництві, туризмі, медицині

Спіймати покемона зобов’язаний кожен. Один з авторів ставшої небувало популярної гри свого виявив в рідній квартирі — поруч з мискою для корму улюбленого кота. Замах на їжу було припинено, а забавний дракончик чармандер став першим в колекції. І поки останнім. Ну, спробував і спробував, треба ж бути в курсі — чому з розуму сходить весь світ від нової гри.

Природно, як на все нове і незрозуміле консервативне суспільство відреагувало спробою заборон: це небезпечно, тут не грати, за вами стежить ЦРУ — і іншу маячню.

До перебільшених «небезпек» ми ще повернемося, але набагато цікавіше дізнатись про можливості, які відкриває технологія доповненої реальності, яка використовується в грі Pokemon Go. Це старт нової галузі технологій. Так вже пару років назад IKEA пропонувала приміряти замість покемонів в інтер’єр квартири нові меблі. А фірма-виробник фарби — зафарбовувати поверхні, уявляючи, як буде виглядати те чи інше забарвлення. Це та ж поєднана реальність, з якої виросли покемони!

Ще? Ще медики на планшеті можуть бачити точне розташування ваших внутрішніх органів, що може врятувати життя або, на крайній випадок, хоча б уберегти від помилки практиканта.

Або наводите ви смартфон на Ейфелеву вежу, а на екрані автоматично з’являється час будівництва, фото Ейфеля, години роботи, вартість квитка. Заодно, може бути, і покемон.

Ну і нарешті — скоро ви легко зможете запросити іногороднього друга до себе за стіл випити кави в будь-який час доби. А він може бути навіть у вигляді зайчика.

Так що — не потрібно стояти на шляху у прогресу, краще йти з ним в ногу. А що стосується скандалів, пов’язаних з грою… Найчастіше вони стосуються особистої безпеки — так що тут потрібно мати голову на плечах. Пошук покемона вночі на Троєщині нітрохи не небезпечніше простої прогулянки там же і в той же час.

А ось в петиції до президента з проханням про заборону гри так і зовсім написали, що гра «викликає колосальну залежність, схожу з наркотичною». Але давайте не будемо плутати поняття «залежність» і «популярність». Через кілька тижнів інтерес до гри спаде. Адже багатьом треба було тільки піймати перших пару монстрів, щоб заспокоїтися.

Ще одна цитата з петиції — «Виродження нації шляхом зміни свідомості і психічного стану молоді» — викликає реальну стурбованість свідомістю самих авторів заяви. Інакше потрібно заборонити все — інтернет, комп’ютери, а телефони взагалі знищити!

Гра, звичайно, може «змінити свідомість» — ви станете більше бігати по місту і непомітно долучитесь до спорту. Але не будемо вважати це драмою.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022