Як вибрати паркетну дошку на довгі роки
Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 09.09.2016 в 8:30.Найважливішою складовою капітального ремонту будь-якої квартири або будинку є ремонт підлоги. Серед сучасних покриттів для підлоги особливою популярністю користується паркетна дошка, купити яку зараз відносно легко. Це пояснюється її перевагами, особливо тим, що виробляють з натуральної деревини. Однак, незважаючи на переваги, у неї є і деякі недоліки. До того ж вибір асортименту сьогодні просто величезний — паркетна дошка виробляється з різних видів дерев, за різною технологією і відповідно якість і ціна матеріалу буде істотно різнитися.
Коли справа доходить до вибору покриття для підлоги, виникає питання, що слід вибрати. У будівництві використовується три основних види покриття: паркет, ламінатна дошка і лінолеум. Лінолеум — це самий бюджетний варіант. Він зазвичай кладеться в коридорі. Для кімнат вибір робиться з паркету і ламінату. Ці види підлогового покриття коштують недешево. Якісний паркет завжди коштував грошей і вважався ознакою заможності. З тих пір нічого не змінилося.
Матеріал являє багатошарову структуру, що складається в середньому з трьох шарів деревини, які склеєні між собою. Особливістю є те, що верхній шар виконується з використанням цінних порід деревини. У більшості випадків застосовують клен, бук, дуб, березу, горіх, вишню, в тому числі екзотичні — Дуссен, акацію, мербау, тик, ятоба, венге. Довговічність дошки здебільшого буде залежати від товщини даного шару, адже саме вона буде визначати число шліфувань, які вона зможе винести.
Основною особливістю при виробництві паркетної дошки є склеювання таким чином, щоб волокна деревини наступного шару укладалися перпендикулярно волокнам попереднього. Це необхідно, щоб під час коливань вологості відбувалася нейтралізація лінійних змін матеріалу.
Вибір паркетної дошки буде багато в чому визначатися тим, яким чином Ви плануєте вести її укладку. Паркетну дошку можна укласти на лаги, на бетонну підлогу зі стяжкою.
Укладання паркетної дошки ведуть двома основними способами — клейовим і плаваючим. При укладанні клейовим способом дошки приклеюють до основи. Однак найбільш популярним способом сьогодні є плаваючий спосіб, адже такий монтаж можна виконати досить легко і швидко. В даному випадку укладання дошок ведеться на спеціальні підкладки, а з’єднання забезпечується за допомогою замкового з’єднання або вклеювання гребеня в паз.